Turtas

Turtas

Turto draudimas  tai draudimo paslauga, skirta apsaugoti Jums priklausantį nekilnojamą (pastatai, patalpos, butai, garažai, statiniai ir t.t.) ir kilnojamą turtą (baldai, rūbai, buitinė technika, gamybos įranga bei žaliavos ir kt.) nuo sugadinimų ar sunaikinimo. Prie turto draudimo priskiriamas ir gyvūnų bei gyvulių draudimas.

Būsto draudimas

Būsto (nekilnojamojo turto) draudimas siūlomas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Koks nekilnojamasis turtas draudžiamas?

Fiziniai asmenys gali apsidrausti savo būstą bei ūkinius pastatus, juridiniai  pastatus ir statinius, kuriuose vykdomas verslas ar kurie skirti pajamoms gauti (gamybos, prekybos, sandėliavimo, paslaugų teikimo patalpas). Šis draudimas, be pačių patalpų ir statinių, apima pastatui priklausančius šildymo, vandentiekio, kanalizacijos įrenginius, elektros instaliaciją, vėdinimo ir oro kondicionavimo stacionarius įrenginius, signalizacijos stacionarią įrangą, prie pastato sienų sumontuotą santechninę įrangą ir kt. Taip pat kartu gali būti apdraudžiami ir draudimo vietoje esantys nedideli pastatai, kiemo statiniai (pvz., daugiabučio namo rūsyje esantis sandėliukas, namo tvora bei vartai), TV antenos bei jų įranga.

Nuo kokių įvykių draudžiama?

  • Gaisro, sprogimo ar žaibo.
  • Vandentiekio, šilumos tinklų ar kanalizacijos avarijos arba užpylimo.
  • Audros, krušos, potvynio ar kitų gamtinių jėgų.
  • Trečiųjų asmenų nusikalstamos veiklos (vandalizmo, įsilaužimo).

Svarbu pabrėžti, jog šis draudimas neatlygina žalos turtui Jūsų būsto viduje. Tam skirtas vidaus turto draudimas.

Ką pravartu žinoti prieš draudžiantis?

Draudimo įmoka dažniausiai sudaro apie 0,15% draudimo sumos. Ji priklauso nuo:

  • įvykių, nuo kurių draudžiatės, pvz., jeigu draudžiate tik nuo gaisro, už draudimą mokėsite mažiau,
  • pastato konstrukcijos – medinių pastatų draudimas yra brangesnis negu mūrinių,
  • pastato amžiaus.

Taipogi, kai kurios draudimo kompanijos, siekdamos sumažinti klientams draudimo įmokas, siūlo būsto draudimą likutine verte. Šis draudimas pigesnis, tačiau atsitikus draudžiamajam įvykiui draudimo išmoka būtų apskaičiuota įvertinus pastato nusidėvėjimą.

 

Vidaus turto draudimas

Vidaus (kilnojamojo) turto draudimu gali apsidrausti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

Koks fizinių asmenų turtas gali būti apdraustas kilnojamojo turto draudimu?

  • Pastatomi, pakabinami ir įmontuojami baldai, karnizai, šviestuvai, akvariumai.
  • Buitinė technika ir elektronika.
  • Drabužiai, avalynė, sporto ir poilsio inventorius.
  • Vertybės, grynieji pinigai.
  • Dviračiai, kūdikių ir neįgaliųjų vežimėliai, vejapjovės, sodo traktoriai ir kiti aplinkos tvarkymo įrenginiai.
  • Vandens dviračiai, baidarės, kanojos, burlentės, irklinės ir pripučiamos valtys kartu su jų varikliais, jėgos aitvarai.
  • Kiti daiktai, kurie naudojami asmeniniame ūkyje savo ir šeimos buitiniams bei kultūriniams poreikiams tenkinti.

Kartu galite apsidrausti ir būsto savininko civilinės atsakomybės draudimu tam atvejui, kad atsitikus nelaimingam įvykiui Jūsų kaimynams dėl Jūsų kaltės padarytus nuostolius padengtų draudimo bendrovė, pvz., Jums nereikėtų rūpintis dėl Jūsų kaltės užlieto kaimynų būsto remonto išlaidų padengimo.

Koks juridinių asmenų turtas gali būti draudžiamas?

  • Gamybos bei prekybos įrenginiai.
  • Prekės, žaliavos, atsargos, gatava produkcija.
  • Biuro ir prekybos įranga.
  • Pagamintos produkcijos atsargos.

Kaip ir fiziniai, juridiniai asmenys gali apsidrausti civilinę atsakomybę, kai atlyginama žala tretiesiems asmenims gaisro ar vandentiekio avarijų atvejais.

Nuo kokių nelaimių draudžiama?

Gaisro, sprogimo, vandentiekio avarijos, įtampos svyravimų, gamtinių jėgų, plėšimo, vagystės ar kitos tyčinės trečiųjų asmenų veiklos, tam tikrais atvejais – turto vidinių gedimų ir t.t.

Į ką atkreipti dėmesį prieš draudžiantis?

Egzistuoja daug įvairių vidaus turto draudimo tipų, todėl draudimo sąlygos tarp draudimo bendrovių gali ženkliai skirtis, taigi rinkdamiesi kilnojamojo turto draudimą būtinai palyginkite, kokią draudimo apsaugą siūlo skirtingos draudimo bendrovės. Taip pat atkreipkite dėmesį, kokie apribojimai taikomi draudimo išmokoms pagal skirtingas daiktų kategorijas.

Patarimai: kaip apsisaugoti nuo vagysčių, gaisro ar užliejimo?

Informaciją rasite čia.

Gyvūnų draudimas

Ši draudimo rūšis yra ypač aktuali stambiesiems ūkininkams ir žemės ūkio srityje veikiančioms įmonėms, kuriems gyvuliai yra neatsiejama verslo dalis. Kai kurios įmonės užsiima ir naminių gyvūnų draudimu, kuris gali būti naudingas ir gyvulininkyste neužsiimantiems žmonėms, t.y. tiems, kas nori apdrausti savo augintinius.

Kokie gyvūnai draudžiami?

Galvijai, kiaulės, arkliai, avys, ožkos, paukščiai, žuvys, veisliniai šunys ir katės, kiti naminiai gyvūnai bei gyvuliai.

Kokios rizikos draudžiamos?

Gyvūnai draudžiami nuo ligų, stichinių nelaimių, ugnies, traumų ir fizinio poveikio, priverstinio skerdimo/užmigdymo, vagystės ar trečiųjų asmenų padarytos žalos. Taip pat kartu galite apdrausti ir savo civilinę atsakomybę – tokiu atveju bus atlyginta žala tretiesiems asmenims, kurią padarys Jūsų laikomi gyvūnai.