Atsainiai skelbiantys asmeninę informaciją socialiniuose tinkluose rizikuoja savo turtu

Atsainiai skelbiantys asmeninę informaciją socialiniuose tinkluose rizikuoja savo turtu

2011-11-11

Daugiau nei penktadalis socialinio tinklo "Facebook" vartotojų teigia, kad prieš išvykdami atostogų ar į trumpą išvyką, šia informacija pasidalija su savo profilio draugais. Beveik pusė apklausos respondentų atsakė, kad dešimtadalio "Facebook" draugų niekuomet nėra sutikę gyvai, ir tik trečdalis apklaustųjų teigia, kad tarp jų profilio draugų yra vien gerai pažįstami žmonės. Tokie Skandinavijos draudimo bendrovės "If" internetu atliktos apklausos apie socialinio tinklo "Facebook" vartojimo įpročius Lietuvoje rezultatai.

"Apklausos rezultatai rodo, kad Lietuvos gyventojai pernelyg atsainiai žiūri į socialinius tinklus: skelbia informaciją apie savo buvimo vietą, dalijasi būsimų kelionių planais, tarp jų profilio draugų yra ir nepažįstamų žmonių", – apklausos rezultatus apibendrina draudimo bendrovės "If" privataus turto draudimo produkto vadovas Tomas Sinkevičius. Draudimo specialisto nuomone, toks požiūris į socialinius tinklus yra labai patogus vagims – jie be didelių pastangų gali sužinoti pasirinkto žmogaus gyvenamosios vietos adresą, kiek asmenų toje vietoje gyvena ir kada jų nebūna namie. "Paskelbus informaciją apie būsimas keliones, ilgapirščiams atveriamas kelias vagystės planavimui, o jei naudojamasi vietos nustatymo programomis, vagys gali sužinoti, kada būsto savininkų nėra namuose," – sako T. Sinkevičius.

Daugiau nei trečdalis respondentų tvirtina, kad "Facebook" draugams nurodo savo buvimo vietą naudodamiesi programomis "Fourthsquare" arba "Facebook Places". Abi šios programos naudoja palydovinį GPS ryšį ir per mobilųjį telefoną gali tiksliai nustatyti buvimo vietą. Paskelbus įrašą apie tai socialiniame tinkle "Facebook", šią informaciją gali pamatyti profilio draugai ir, jei nėra nustatyta kitaip, visi registruoti "Facebook" vartotojai. Užsienio žiniasklaidoje skelbiama, kad Didžiojoje Britanijoje jau yra susikūrusios vagių gaujos, kurių nariai stebi "Facebook" profilius ir ieško naujų taikinių.

Pasak draudimo bendrovės "If" specialisto T. Sinkevičiaus, "Facebook" ir kitų socialinių tinklų vartotojai, norėdami apsaugoti savo turtą nuo vagių, turėtų kuo atidžiau rinktis draugus, neskelbti informacijos apie išvykų planus ir nesidalyti su socialinio tinklo draugais savo buvimo vieta, taip pat neviešinti asmeninių duomenų ir kontaktų savo profilyje. "Pats geriausias sprendimas – pasirinkti saugius privatumo nustatymus, tuomet jūsų socialinio tinklo profilį matys žmonės, kuriuos tikrai gerai pažįstate ir kuriais pasitikite", – pataria T. Sinkevičius.

Draudimo bendrovė "If" apklausą apie socialinio tinklo "Facebook" vartojimo įpročius vykdė šių metų spalio–lapkričio mėnesiais. Apklausoje dalyvavo 1 009 įvairaus amžiaus ir abiejų lyčių respondentai.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: language

Filename: news/item_view.php

Line Number: 38

Related news