"Compensa" - trečią kartą draudikų krepšinio turnyro čempionė

vkl.lt
2014-05-08

Stipriausios draudikų komandos „COMPENSA“ ir „If P&C Insurance AS filialias“ susitiko išsiaiškinti, kam atiteks čempionų titulas. Vilniaus kolegijos sporto salėje gausiai susirinkę žiūrovai išvydo finalo vertą dvikovą. Po itin karšto ketvirto kėlinio pergalę šventė „COMPENSA“ komanda rezultatu 80:76.

Varžybas pradėjo taiklus A. Dolgovič dvitaškis metimas. Tokia pradžia tarytum bylojo, jog antrą kartą pralaimėti savo varžovams, tuo labiau finale, „COMPENSA“ nenusiteikusi. Ji sėkmingiau žaidė ir įpusėjus kėliniui: sužaidus vos penkias minutes ekipa buvo priekyje dviženkliu skirtumu - 14:4. Nors „If P&C Insurance AS filialias“ po truputį susitvarkė su jauduliu ir pelnė kelis taškus iš eilės, skirtumo sumažinti nepavyko, o atsilikimas padidėjo iki 14-os taškų. Po pirmojo ketvirčio rezultatas 24:10 „COMPENSA“ komandos naudai.

Antrajame kėlinuke „COMPENSA“ savo apsukų nemažino - toliau žaidė greitą ir komandinį krepšinį. Daugiausiai Ž. Kačinsko ir naudingiausio finalo ketverto žaidėjo V. Petrausko pastangomis,  favoritais laikyta „COMPENSA“ išlaikė savo persvarą ir šio kėlinio metu. Sužaidus pusę ketvirčio rezultatas švieslentėje nedžiugino tik „If P&C Insurance AS filialias“ komandos žaidėjų ir sirgalių (33:17). Daug klydę ir toliau savojo žaidimo neatradę pusfinalio staigmenos autoriai prieš didžiąją pertrauką išėjo atsilikinėdami rekordiniu 22-jų taškų skirtumu - 49:27.

Sugrįžus po ilgosios pertraukos buvo galima tikėtis permainų „If P&C Insurance AS filialias“ ekipos žaidime, tačiau viso kėlinio metu dominavo apylygis žaidimas ir skirtumas tarp komandų svyravo tik keliais taškais. Bandydami gelbėtis „If P&C Insurance AS filialio“ draudikai nusprendė prisivyti varžovus tolimais metimais. Ši taktika pasiteisino - per trečiajį kėlinuką „If P&C Insurance AS filialias“ komandos krepšininkai pataikė net 5 tolimus metimus (iš viso per rungtynes įmetė 9 tritaškius). Tiesa, tai padėjo sumažinti atsilikimą tik keliais taškeliais ir atrodė, kad ketvirtasis kėlinukas teliko formalumu. Po trečiojo ketvirčio rezultatas 67:50 „COMPENSA“ komandos naudai.

Paskutinį kėlinį pradėjo D. Bimba („If P&C Insurance AS filialias“) taikliu dvitaškiu metimu ir tai buvo šio krepšininko šou pradžia. Pelnęs net 9 taškus iš eilės Domantas ne tik atgaivino  savo ekipos sirgalius, bet ir užvedė savo komandą lemiamam spurtui. Nors sužaidus penkias ketvirto kėlinio minutes skirtumas buvo dar gana didelis (77:64), daugiausiai D. Bimbos pastangomis  įgavę antrąjį kvėpavimą „If P&C Insurance AS filialio“ krepšininkai pradėjo vytis varžovus. „COMPENSA“ atrodė pasimetus ir pradėjo klysti vos ne kiekvienos atakos metu, o „If P&C Insurance AS filialo“ komandos vyrai išnaudoję greitą puolimą ir varžovų sumišimą sugrąžino į varžybas intrigą, kurios jau niekas nebesitikėjo. Likus dviems minutėms iki finalinės akistatos pabaigos po taiklaus R. Kamarausko tritaškio „If P&C Insurance AS filialias“ priartėja iki 72:77. Kitos atakos metu „If P&C Insurance AS filialias“ ekipos lyderis D. Bimba gavo penktąją pražangą ir paliko aikštelę su trigubu dubliu surinkęs net 43 taškus ir 47 naudingumo balus. Prasidedant paskutinei minutei rezultatas buvo 79:76, tačiau geriau sužaidę pabaigą „COMPENSA“ ekipos vyrai sugebėjo atsilaikyti ir šventė pergalę rezultatu 80:76 bei užsivilko čempionų marškinėlius.