Dažniausi vairuotojų talismanai – pliušiniai žaislai ir rožiniai

Dažniausi vairuotojų talismanai – pliušiniai žaislai ir rožiniai

2011-11-23

Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva" užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting" atlikta vairuotojų apklausa atskleidė, kad talismanais automobiliuose dažniausiai tampa pliušiniai žaislai, rožiniai, kamuoliukai, boksininko pirštinės ir kryžiukai. Talismanus automobilyje dažniausiai vežiojasi moterys ir jaunesnio amžiaus vairuotojai. Visgi, remiantis draudikų statistika, ryšio tarp talismano vežiojimosi ir mažesnio avaringumo nepastebima.

Pasak draudimo bendrovės „ERGO Lietuva" Žalų administravimo skyriaus vadovo Nerijaus Giedraičio, tyrimas atskleidė, kad net 45 proc. vairuotojų automobiliu keliauja kartu su savo talismanu. Dažniausiai vairuotojų sėkmės šaukliais tampa pliušiniai žaislai (9,9 proc.) ir rožiniai (6,6 proc.), kiek rečiau – kamuoliukai, kryžiukai, miniatiūrinės boksininko pirštinės, kauliukai, šuniukai su judančia galva, kinų laimės pakabukai, angeliukai, Agotos duona, plunksnos, adatos, mažos pagalvėlės, gyvūnėlių figūrėlės ir t.t. Kai kurie vairuotojai vežiojasi keletą talismanų.

„Apklausos rezultatai atskleidė, kad talismanus labiausiai automobilyje laiko jauniausia vairuotojų grupė: juos vežiojantys teigė net 70 proc. 18-20 metų vairuotojų. Tuo tarpu augant vairuotojų amžiui, aritmetine progresija didėja ir vairuotojų, kurie talismanams reikšmės neteikia, skaičius", – teigia N. Giedraitis. Jis pastebi, kad mažesnis talismanų populiarumas vyresnių vairuotojų tarpe gali būti susijęs su didesniu pasitikėjimu savo vairavimo įgūdžiais.

Nepaisant to, kad jaunesni vairuotojai vežiojasi talismanus, draudikų statistika ryšio su mažesniu avaringumu nepastebi. „Statistika atspindi, kad mažiausią vairavimo stažą turinčių vairuotojų daugiausiai yra jaunesnių gyventojų tarpe. Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva" duomenimis, iki 2 metų stažą turintys vairuotojai sukelia daugiausiai eismo įvykių – į avariją patenka kas šeštas vairuotojas. Nuo 2 iki 5 metų vairavimo stažą turinčių į avariją patenka kas dešimtas, tuo tarpu iš daugiau kaip 5 metus vairuojančių – kas penkioliktas", – atkreipia dėmesį N. Giedraitis. Pasak draudimo eksperto, vidutiniškai eismo įvykio metu sukeliama 2,4 tūkst. litų žala. Dažniausiai automobiliai susiduria, nes nepaisoma saugaus atstumo taisyklės ir nespėjus laiku sustabdyti atsitrenkiama į priešais esantį automobilį.

Tyrimo duomenimis, talismanus automobilyje vežiotis labiau linkusios moterys. Jos paprastai sėkmę įkūnija pliušiniuose žaisluose. Tuo tarpu vyrai be pliušinių žaislų taip pat linkę vežiotis religinius atributus – rožinį ar kryžiuką.

Vairuotojų apklausa buvo atlikta šių metų lapkričio mėnesį. Jos metu buvo apklausti 503 vairuotojai iš visos Lietuvos.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: language

Filename: news/item_view.php

Line Number: 38

Related news