Draudimo išmokas pasisavinusių sukčių byla perduota teismui

Draudimo išmokas pasisavinusių sukčių byla perduota teismui

Lietuvos kriminalinė policija
2015-03-20

Lietuvos kriminalinės policijos biuro (toliau - LKPB) pareigūnai, bendradarbiaudami su draudimo bendrovėmis išaiškino 27 asmenų grupę, kuri nuo 2005 iki 2013 metų iš draudimo bendrovių apgaule įgijo beveik 100 000 litų. LKPB, tyrimo metu, glaudžiai bendradarbiavo su AAS „Gjensidige Baltic" Lietuvos filialu, Seesam Insurance AS Lietuvos filialu, ERGO Insurance SE Lietuvos filialu, Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Lietuvos filialu, AB „Lietuvos draudimas", UAB DK „PZU Lietuva", „IF P&C Insurance AS filialas", „BTA Insurance Company" filialu Lietuvoje.

Ikiteisminis tyrimas LKPB pradėtas pagal draudimo bendrovės pareiškimą, kuriame buvo nurodyta, kad grupė asmenų, pateikę galimai suklastotus gydymo įvairiose Europos valstybėse išlaidas patvirtinančius dokumentus, iš draudimo bendrovės neteisėtai gavo ar bandė gauti draudimo išmokas. 

Tyrimo metu nustatyta, kad grupė asmenų dėl draudimo išmokų suteikimo kreipėsi beveik į visas šalies draudimo bendroves. Tam, kad draudimo bendrovių ekspertams nekiltų įtarimų, buvo pateikiami dokumentai dėl gydymo paslaugų suteikimo iš skirtingų, dažniausiai neegzistuojančių, Europos valstybių gydymo įstaigų, į nusikalstamą veiklą buvo įtraukiama kuo daugiau naujų asmenų. 

Grupei vadovavęs asmuo, organizuodamas šią nusikalstamą veiklą, parūpindavo bendrininkams dokumentus, kuriuos pastarieji pateikdavo draudimo bendrovėms. Nusikalstamos veikos organizatorius keliaudamas po įvairias užsienio valstybes, įsigijo įrankius ir priemones: spaudus, spaudus - datatorius, sąskaitų faktūrų blankų knygeles, kvitų blankų knygeles, taip pat šiai nusikalstamai veikai vykdyti reikalingą kompiuterinę įrangą. Į nusikalstamą veiką įtrauktiems bendrininkams nustatė procentines pelno dalis nuo netesėtai gautų pajamų. Kratos metu pas grupei vadovavusį asmenį rasti antspaudai, tušti ir jau užpildyti įvairių gydymo įstaigų blankai bei mokėjimo kvitai. 

Tyrimo metu nustatytos šios grupuotės padarytos 186 nusikalstamos veikos.

Ikiteisminį tyrimą atliko LKPB pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Šiuo metu byla perduota teismui.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro informacija

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: language

Filename: news/item_view.php

Line Number: 38

Related news