Lietuvoje finansiškai nesaugiausi - ūkininkai

Lietuvoje finansiškai nesaugiausi - ūkininkai

agromt.lt
2013-05-28

Mažiausiai saugūs dėl savo finansų jaučiais šalies ūkininkai - 31 proc. apklaustųjų savo pajamas ir piniginę situaciją vertina kaip nestabiliausią. Už ūkininkus finansiškai saugiau jaučiasi net bedarbiai (34 proc. saugūs) ir namų šeimininkės (38 proc.). Verslo įmonių vadovai ir smulkūs verslininkai dėl savo finansinės situacijos jaučiasi kur kas saugiau nei kiti Lietuvos gyventojai. Šiek tiek mažiau saugūs už verslininkus yra pensininkai, tačiau savo finansinį stabilumą jie vertina kur kas geriau nei samdomi specialistai ar tarnautojai. 

„Žmonės, gaunantys stabilias pajamas, pvz., pensininkai, ir savarankiškai sprendimus priimantys ir nuo darbdavio nepriklausantys žmonės, turintys verslą ar jam vadovaujantys, jaučiasi kur kas saugiau dėl savo finansų. Ūkininkai yra labiausiai finansiškai pažeidžiama verslininkų grupė, nes nemaža dalimi jų situacija priklauso nuo politinių sprendimų, gamtos sąlygų, kurias sunku prognozuoti ar kontroliuoti“, - teigia „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

M. Jundulas pastebi, kad nesaugumo jausmas skatina šalies ūkininkus pasirūpinti draudimu. Draudimo bendrovės vadovas teigia, kad iš ūkininkavimo pajamas gaunantys žmonės draudžiasi vis aktyviau. Šią tendenciją atskleidžia „PZU Lietuva“ žemės ūkio technikos draudimo statistika – pirmąjį šių metų ketvirtį šio draudimo apimtys išaugo 24 proc. palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai. 

Verslo vadovai ir smulkūs verslininkai pagal finansinio saugumo jausmą pralenkia šalies vidurkį – 55 proc. verslo vadovų ir 52 proc. smulkių verslininkų sakė esą saugūs dėl savo materialinio stabilumo. Beje, saugesni finansiškai jaučiasi darbininkai (47,3 proc.) ir pensininkai (45 proc.) nei tarnautojai ar specialistai (43 proc. saugūs).

Vertinant visos Lietuvos gyventojų saugumo dėl savo finansinės padėties jausmą, paaiškėjo, kad dėl finansinio stabilumo žmonės jaučia kur kas daugiau nerimo nei dėl sveikatos, gyvybės ar turimo turto. Tik 42 proc. Lietuvos žmonių teigė esą saugūs dėl savo finansų.

„PZU Lietuva“ užsakymu visuomenės nuomonės apklausą atliko „Spinter tyrimai“.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: language

Filename: news/item_view.php

Line Number: 38

Related news