Lietuvos draudimo rinka nelėtina augimo tempų

Lietuvos draudimo rinka nelėtina augimo tempų

creditinfo.lt
2014-05-08

 Vilnius, gegužės 7 d. (BNS). Lietuvos ne gyvybės draudimo rinka, pernai padidėjusi maždaug 9 proc., nelėtino tempo ir tradiciškai ramesniu metų laikotarpiu šiemet – per tris mėnesius išaugo daugiau nei 8 proc., augo praktiškai visos draudimo grupės tiek verslo, tiek privačių gyventojų segmentuose.   

Lietuvos draudikų asociacijos direktoriaus Andriaus Romanovskio teigimu, šiuo metu Lietuvoje pilnai susiformavo svarbios prielaidos, būtinos draudimo verslo spurtui – brandesnis vartotojų požiūris, tinkama ekonominė sveikata ir konkurencinė aplinka pačioje rinkoje. 

„Pirmiausia, reikėtų akcentuoti augančią Lietuvos vartotojo brandą. Pavyzdžiui, gyventojai tampa mažiau pakantūs rizikai savo gerove, todėl sparčiausiai šiemet draudėsi turtą – šios draudimo grupės augimas viršijo 11 proc., arba 2-3 kartus daugiau nei kitos draudimo grupės, skirtos privatiems vartotojams. Iš viso gyventojai įsigijo draudimo produktų 6 proc. daugiau, nei pernai“, - komentare BNS sakė A.Romanovskis.

Pasak jo, verslo draudimo rinkos augimas buvo dar spartesnis ir pirmąjį ketvirtį viršijo 9 proc., nors tuo metu jau pasirodė pirmosios viešos Lietuvos ekonominio augimo prognozių korekcijos dėl išorinių politinių įvykių.

„Norėtųsi tikėti, kad verslo vadovai yra numatę tvarius pajamų šaltinius, todėl intensyvina rizikų valdymą ir draudimo produktų įsigijimą – bendrosios civilinės atsakomybės draudimas augo 24 proc., transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimas – 34 proc., turto draudimas - 13 proc., krovinių draudimas 22 proc.“, - teigė A.Romanovskis.

Anot jo prie tokio rinkos augimo neabejotinai prisideda iki rekordinio intensyvumo sustiprėjusi konkurencija, dėl kurios kai kurių grupių ne gyvybės draudimo kainos yra istorinėse žemumose, ypač privataus transporto priemonių segmente. 

„Tikėtina, kad šiemet konkurencija plėsis į kitas draudimo grupes. Konkurenciją aktyvina bei kainas žemyn muša ir nauji vartotojams siūlomi kanalai – tokie kaip galimybė apsidrausti loterijos terminale ar internetu“, - tvirtino A.Romanovskis. 

Pasak jo, Lietuvos vartotojai turėtų laimėti ir iš to, kad vienas stipriausių Rytų ir Vidurio Europos draudimo tinklų PZU perka didžiausią bendrovę Lietuvoje – “Lietuvos draudimą”. Tai reiškia, kad kiti rinkos dalyviai aktyviau sieks atsiriekti lyderių dalį, o lyderiai turės tapti lankstesniais. 

„Visos šios prielaidos lyg ir leistų daryti optimistines išvadas – draudimo skverbtis Lietuvoje atsiplėš nuo dugno (1,1 proc. nuo BVP) ir sparčiu žingsniu artės prie ES vidurkio (3,6 proc. nuo BVP). Tačiau palankios rinkos raidos galėsime tikėtis tik tada, jei leis aplinkybės, kurių numatyti negalime – kaip visada orai, mėgstantys kišti draudikams koją, ir politinių įvykių įtaka regiono ekonomikai“, - sakė A.Romanovskis.

Lietuvos draudimo rinka, įskaitant ir šalyje veikiančius užsienio draudimo įmonių filialus, pagal pasirašytas draudimo įmokas šių metų sausio-kovo mėnesiais siekė 486,885 mln. litų – 10,3 proc. daugiau nei per atitinkamą 2013-ųjų laikotarpį. Ne gyvybės draudimo rinka šiemet išaugo 8,5 proc. iki 334,621 mln. litų, gyvybės draudimo rinka padidėjo 14,6 proc. iki 152,264 mln. litų.

Lietuvos banko analitikai prognozuoja, kad šalies draudimo rinka šiemet gali paaugti 8-10 procentų.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: language

Filename: news/item_view.php

Line Number: 38

Related news